Rusça'ya Dair Her Şey

 A-Link İle Rusça'ya Bağlan

A-Link Rusça Eğitim Kategorileri

A-Link Rusça A1 Başlangıç Seviye Kitabı Yayınlandı
Kitaptan Çalışmanın Keyfini Yaşayın

Başlangıçtan İleri Seviyeye Derslerimiz

Konu Odaklı Çalışma Sayfası

Kolaydan zora doğru ilerleyen ve sistematik bir çalışma metodu gerektiren tüm kurslarımız ve bu kursları destekleyen ders ve alıştırmaları Rusça eğitiminizin kalitesini ve verimliliğini arttırmak amacı ile uluslararası online eğitim standartlarına uygun bir eğitim platformu halinde hazırladık.

Sahip olduğunuz herhangi bir kursun çalışma alanı sadece size ait olduğu için ilerlemenizi kolayca takip edebilirsiniz.

Videolu, sesli ve yazılı içeriği olan her ders sayfasının sol kısmında çalıştığınız kursun tüm ana ve alt konuları, sağ bölümünde ise ders içeriği bulunmaktadır.

Derslere ait tüm alıştırmaların sonunda ‘Kontrol Et’ butonu ile çalışmanızın sonucunu görebilir ve gerektiği durumlarda alıştırmayı tekrar yapabilirsiniz. 

Çalıştığınız kursun alıştırmalarından ve testlerinden topladığınız başarı puanlarını profil sayfanızda görebilir ilerleme durumunuzu takip edebilirsiniz. 

A-Link Rusça Topluluğu

A-LİNK Rusça Topluluğuna üye olun. Eğitim setleri ve dersler için hazırlanmış Forum sayfalarında arkadaşlarınız ve eğitmenleriniz ile eğitim konuları ve genel Rusça eğitimi hakkında yazışın, bilgi alın ve tartışın.

Size ait profil sayfanız ve etkinlik duvarınız üzerinden arkadaşlarınız online yazışın beraber dersleri çalışın, eğitmeninizle paylaşın.

Aldığınız eğitim ile ilgili gruplara üye olun ve diğer öğrencileri ile beraber Rusçanızı geliştirin.

Neden A-Link Rusça

Ulaşılabilir Uzman Eğitmen

Ana dili Rusça olan Türk diline hâkim sertifikalı ve tecrübeli öğretmenden eksiksiz, anlaşılır ve hızlı eğitim desteği. Kolay ulaşılabilir eğitim danışmanı.

Eğitim Dökümanları

Detaylı ve kapsamlı eğitim dokümanları, videolar, sesli dosyalar, alıştırmalar, testler ve diğer interaktif eğitim kaynakları.

Sistematik Eğitim Yaklaşımı

Başlangıçtan ileri seviyeye doğru; yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilerini sistematik olarak geliştiren eğitim yaklaşımı.

Güçlü Eğitim Araçları

A-Link Rusça bir çok eğitim platformunun kullandığı güçlü LMS sistemi ile oluşturulan ara yüzü ile sizlere en iyi bireysel Rusça öğrenme imkanını sağlayacaktır.

Düzenli Yenilenen İçerik

Rusça eğitiminiz için gerekli olan tüm doküman ve görsel ekipmanlar düzenli olarak yenilenip geliştirilmektedir.

Forum ve Profil Sayfası

Kurslara ait Forum sayfalarında arkadaşlarınız ve eğitmeniniz ile online iletişim kurabilme, paylaşım, ve yazışma imkanı.

Ülke ve Kültür

Rusya Hakkında

Rusya toprak bakımından en büyük ülke olduğu için gezilecek yer de bu ülkede oldukça fazladır. Tabii ki, Rusya ile tanışmak için onun kalbi olan Moskova’dan başlamak en mantıklısıdır..
Devamını Oku

Rusya'da Gezilecek Yerler

Mutlaka görülmesi gereken 2. şehir Çarlık Rusya’nın başkenti St. Petersburg’dur. Bunun dışında tavsiye edeceğim 3 şehir daha var. Bunlar: Nijniy Novgorod, Perm ve Kaliningrad.
Devamını Oku

Rusya'da Yemek Kültürü

Rusya’nın coğrafyası çok geniş olduğundan Rus Mutfağının yemekleri, coğrafya konumuna göre değişmektedir. Eski Sovyet Cumhuriyetleri’nden her biri Rus mutfağında kendi izini bırakmıştır. Rus Mutfağının en önemli özelliği yağda kızartma yönteminin olmamasıdır.
Devamını Oku

Rusya'nın Sembol Hediyelikleri

Rusya’nın Sembol Hediyelik Eşyaları: Palekh Mücevher Kutuları (Palekh Minyatürleri), Matruşka Bebekleri (Matruşka) / Матрёшки, Pavlovoposad Şalı / Павловопосадские платки ve diğerleri
Devamını Oku

Rusya Gelenekleri ve Yaşam Tarzları

Rusların bilincinde ‘mükemmel aile’; çocuk, anne baba ve onların anne babaları bir araya getiren ve yaşatan bir ailedir. Bu geleneksel Rus ailesi, otorite prensibine dayanmaktadır. Aile reisi, eve para getiren orta kuşak erkeğidir. Son söz de ona aittir.
Devamını Oku

Rus Klasisizmi

Rus Edebiyatı, 11. yüzyılda yazılan yapıtlarla başlar. Doğu Slav toplulukları ilk kez 10. yüzyılın hemen başında Kiev’de merkezi bir yönetim altında bir araya gelmişlerdi. Aynı yüzyılın sonlarında Kiev prensi tarafından benimsenen Hristiyanlığın halkın arasında yayılmasıyla okuryazarlık gelişebilme olanağı buldu.
Devamını Oku