Geri

HAKKIMDA

Merhaba arkadaşlar,

Adım Albina YÜCEL (Moskalenko)

Ana dili Rusça olan Ukrayna asıllı Türk vatandaşıyım. Ukrayna’ da Sumy Devlet Universitesinin Finans ve Muhasebe Fakültesini bitirip uzmanlık diplomasına sahip oldum.

2004 yılında Türkiye ‘de lojistik sektöründe çalışma hayatına başladım. Daha sonra ilgili eğitimleri tamamlayıp lojistik operasyon sorumlusu ve dış ticaret uzmanı olarak 2012 yılına kadar çeşitli firmalarda çalıştım.

2013 yılında Moskova Devlet Üniversitesi Eğitim Merkezinde yabancılar için Rusça öğretme metodu eğitimini tamamlamak suretiyle ikinci bir meslek edindim.

2014 yılından itibaren profesyonel olarak online özel ve grup Rusça dersleri vermeye başladım.

2015 yılında alinkrusca.com sitesini kurarak site üzerinden Rusça öğrenmek isteyenlere Rus dili ve Rus kültürü hakkında yayınlar ve kurslar düzenledim.

2020 yılında St. Petersburg Devlet Üniversitesi tarafından düzenlenen yabancı diller Rusça B1 ve B2+ seviye öğretme metodu eğitimini tamamladım.

Halen; Akademik Rusça, İletişim Rusçası, Ticaret Rusçası, Tarih Rusçası, YDS dil sınavına hazırlık, Medya Rusçası konularında dersler vermeye ve kurslar düzenlemeye devam etmekteyim.

Protected by Security by CleanTalk